Sklep online

Akcesoria spawalnicze

Akcesoria spawalnicze

Niezbędne akcesoria spawalnicze dla każdego spawacza

Strona główna / Akcesoria spawalnicze

Rozwiązania służące bezpieczeństwu podczas spawania

W trakcie spawania spawacz jest narażony na niebezpieczne dla zdrowia czynniki. Przestrzeganie podstawowych zasad BHP skutecznie uchroni nas przed wszelkimi niebezpieczeństwami związanymi z tym zawodem.

Spawanie wymaga właściwego stroju roboczego, wykonanego z trudnopalnych materiałów, a także obuwia chroniącego w szczególności przed iskrami i kawałkami stopionego metalu. Ważne są również solidne i wytrzymałe rękawice spawalnicze. Powinny wykazywać odporność na wycieranie, przebicie, rozdarcie i działanie rozgrzanych metali.

Kluczowym elementem wyposażenia spawacza musi być również sprzęt zapewniający ochronę wzroku i twarzy. Promieniowanie ultrafioletowe oraz towarzyszące spawaniu iskry stanowią bezpośrednie zagrożenie, którego nie wolno bagatelizować. Należy stosować odpowiednio dobrane maski i przyłbice spawalnicze. Światło generowane przez łuk spawalniczy, przy bezpośrednim spojrzeniu, może przyczynić się do oparzenia rogówki lub zaćmy.

Należy pamiętać również o dymie spawalniczym – znajdują się w nim szkodliwe dla zdrowia substancje. Oprócz prawidłowej wentylacji miejsca pracy, bardzo ważne jest również stosowanie półmasek lub maski z wymiennymi filtrami.

01. Fartuchy i rękawy spawalnicze

02. Rękawice spawalnicze

03. Pozostałe osłony spawalnicze

⯇ Zobacz także: Odzież robocza, Rękawice ochronne, Obuwie bezpieczne, Rękawice Goat, Ubranie spawalnicze